9 důvodů, proč by každý jogín měl užívat Reishi

Je to něco jako „bylinná“ joga. 9 důvodů, proč by každý jogín měl vyzkoušet Reishi.

Každý kdo užíval Reishi si všiml, že mu pomáhá ke klidu mysli. Mnoho lidí dokáže vysadit chemické léky na uklidnění. A vypadá to, že účinek Reishi je kumulativní, postupně posiluje nervy a mění způsob vnímání.

Houba reishi je mocná rostlina. Často se jí říká houba nesmrtelnosti nebo houba duchovní síly. T. Calkins ji nazývá dokonce jako „mírná kundaliny“. Rieshi působí na mnoho nemocí a pomáhá je léčit, ale její účinek na duchovní – nebo duševní energii je opravdu jedinečný – Číňané říkají že posiluje šen.
Není to něco, k čemu by došlo do druhého dne, ale pokud kvalitní reishi užíváte několik měsíců nelze si nevšimnout pozitivní změny. Je to něco jako jóga. Po třech měsících se ohlédnete zpět a vidíte, že něco je jinak. Jsem klidnější, jsem více uvolněný. Pokud řeknu, že tahle houba by mohla zachránit svět, tak ani trochu nežertuji. Pokud se vám zdá tenhle článek příliš esoterický, tak by vás snad mohli přesvědčit vědecké studie. To co jsem se naučil v oblasti čínské medicíny za posledních 8 let jsem se pokusil sepsat do 9ti bodů – 9ti důvodů proč vyzkoušet reishi.

serial-reishi-button

9 přínosů užívání REISHI

 1. Posiluje ŠEN (duchovní světlo).

  Podle mě to je jeden z hlavních důvodů proč reishi užívat. V čínské medicíně popisují 3 energie/poklady: Jing, Čchi, Šen. Jing je prvotní síla – životní síla. Čhi je energie, kterou získáváte každý den z jídla, vody a vzduchu. Šen je duchovní energie – světlo co vyzařujete do okolí a důvod vašeho zrození. Jing a či podporují Šen. Reishi posiluje všechny tři složky, ale její působení na Šen je velmi hluboké. V Upanišádách se praví: „Jemné energie z potravy se stávají vaší myslí“- a tahle houba má vysoké vibrace a její energie vám umožní se vyladit na vesmírný rozměr. Pokud máte tuhle sílu v sobě, svět se vám začne otevírat novým způsobem.

 2. Moduluje imunitní systém

  Reishi je adaptogen – působí oběma směry a dostane váš imunitní systém do rovnováhy. Nestimuluje, ale harmonizuje. Takže pokud máte imunitní systém příliš aktivní (autoimunitní onemocnění) tak ho zklidní, pokud máte imunitu naopak nedostatečnou, tak ji posílí. Rovnováha je základním předpokladem pro to, aby se organizmus dobře vyrovnával se zátěží vnějšího prostředí.

 3. Proti rakovinně

  Může zastavit růst nádorů prsu a prostaty – prokázali to pokusy ve Výzkumném středisku pro rakovinu v americkém Indianapolis. Po staletí byla Reishi používaná v Asii jako léčivo při rakovině, a nebo jako podpůrný a ochranný prostředek při chemoterapii. Americký herbolog a znalec čínské medicíny Ron Teengarden píše:“ Ganoderma stimuluje tvorbu interferonu a a interleukinu, které jsou účinnými zabijáky rakovinných buněk“ – Reishi tak představuje skvělou prevenci proti rakovině, protože organizmu pomáhá, aby se ochránil vlastními prostředky.

 4. Pomocník při meditaci, stresu a úzkosti

  Schopnost vypořádat se stresem je základním předpokladem pro dlouhý a zdravý život a Reishi v tom dokáže významně pomoci. Po staletí ji využívali mniši v šaolinském klášteře pro zlepšení meditace a koncentrace. Můžete cítit zklidnění krátce po tom co jí užijete. Dnešní svět je velmi stresující a dodává organizmu mnoho stimulů. Reishi má adaptogenní účinek, a proto a proto dokáže zklidni bez toho, že by způsobila únavu. Zklidní vás a zároveň dodá energii a zlepší pozornost.

 5. Očista a ochranna jater

  Játra jsou orgánem odpovědným za odstarňování toxinů z organizmu, a aby to mohla dělat potřebují správně fungovat. Reishi dokáže podle čínské medicíny působit na játra takto: „ukládání a čištění krve, regulace toku čchi (denní energie), podpora kreativity cílevědomosti, regulace nervového systému a napětí ve svalech, posílení zraku, posílení vazů a šlach, zklidnění psychiky“. Jedním z důvodů proč Reishi může být tak prospěšná játrům je i to, že má velmi silnou schopnost neutralizovat volné kyslíkové radikály.

 6. Zlepšuje spánek

  Pokud začnete užívat kvalitní Reishi, váš spánek se prohloubí a budete usínat rychleji. Někdy se změní i kvalita snů, které jsou barvitější, a po probuzení si je pamatujete. Je to způsobeno tím, že Reishi ovlivňuje alfa a delta vlny v mozku.

 7. Ochrana před zářením

  Podle studie provedené v indickém institutu pro výzkum rakoviny v Kérale dokáží triterpenoidy v Ganodermě ochraňovat zdravé buňky před poškozením od záření. V době kdy jsme svědky katastrofy v jaderné elektrárně v japonské Fukušimě, je ochrana před zářením zcela zásadní věc. Navíc jsme denně vystaveni obrovskému množství různých záření z mobilních sítí a nebo wifi routerů. Je důležité ovšem užívat kvalitní Reishi kde je uveden obsah polysacharidů a tritrepenoidů a tyto látky musí být v produktu v dostatečném množství.

 8. Proti alergiím

  Extrakt z Ganodermy dokáže blokovat vylučování histaminu. Kromě běžných, poměrně mírných alergií dokáže pomoci i při anafalyktickém šoku, atopickém ekzému, lékových alergiích a nebo astmatu. Člověk je dnes dennodenně vystavován různým toxinům a chemikáliím a ochrana se tak stává někdy složitou hádankou. Prvním krokem by měla být snaha o pobyt v čistém prostředí bez umělých barviv, parfémů a dalších syntetických látek. Druhým možným krokem je pak užívání kvalitní Reishi.

 9. Pomáhá při cukrovce II typu

  I když většina studií v tomto směru byla provedena na zvířetch jsou velmi silné důvody se domívat, že Reishi dokáže účinně kontrolovat hladinu krevního cukru.

 
serial-reishi-button