Otázky a odpovědi

V čem se Reishi liší od ostatních hub?
Houba Reishi na rozdíl od většiny ostatních druhů hub patří mezi medicinání houby a adaptogeny. Její užívání má tedy velmi příznivé účinky na lidský organizmus.
Odkud Reishi pochází?
Reishi můžete nalézt v lesích na celé planetě. Nicméně vyhlášené a nejkvalitnějí Reishi rostou v horských oblastech Číny a Japonska. Jedná se o dřevokaznou houbu. Od roku 1969 se pěstuje uměle a to různými způsoby a s různou kvalitou. Za nejkvalitnějí a nejúčinější je považována Duanwood Red Reishi

Jaké jsou všechny účinky Reishi?

·  účinná v boji s nádorovými onemocněními

·  účinná při detoxikaci organismu

·  posunutí projevů stárnutí

·  pozitivní účinky při neurastenii

·  pomáhá při vyrovnávání vysokého tlaku

·  vhodná pro léčbu průduškového astmatu

·  pomáhá při odbourávání cholesterolu

·  tlumí bolesti

·  pomáhá při regeneraci organismu po chemoterapii

·  pozitivní vliv na plodnost

·  pomáhá při alergiích

Jaké části se využívají k léčbě a prevenci?
V zásadě se používá mycelium, tělo houby neboli plodnice a spórový prášek. Produkty z mycelia nepatří mezi kvalitní a účiné produkty. Ideální je extrakt z plodnice, nejlépe Duanwood Reishi, standartizovaný na 40% polysacharidů a 4% triterpenoidů. Velmi účinný – některé prameny tvrdí, že dokonce účinějí než extrakt je spórový prášek.

Jak Reishi účinkuje?

Při užívání REISHI probíhají v těle silné aktivity, které se dají shrnout do pěti etap:

SNÍMÁNÍ – SCANOVÁNÍ TĚLA ( 1 – 30 dnů )
REISHI pomáhá objevovat skryté choroby a toxiny v těle a vede k regulaci tělesných funkcí – objevují se reakce těla, které pomáhají odkrýt oblasti zasažené chorobami.
DETOXIKACE ( 1 – 30 týdnů )
Houba reishi je známá jako „Královna detoxikátorů“ pro svou sílu odstraňovat nadbytečnou kyselinu močovou, kyselinu mléčnou, nadbytečný cholesterol, zásoby tuků, odumřelé tkáně a nahromaděné toxiny. Toxiny jsou vylučované přes moč, stolici, pot, kůži, hlen.
REGULACE ( 1 – 12 měsíců )

Během obnovovacího procesu jsou pozorovány určité reakce těla. Jsou-li hodně silné, snížit dávkování.

VÝSTAVBA ( 6 – 24 měsíců )

REISHI pokračuje v opravě postižených částí těla, posiluje imunitní systém k větší odolnosti proti chorobám, dodává hlavní prvky a vitamíny k urychlení uzdravovacího procesu.

OMLAZOVÁNÍ ( 1 – 3 roky )
Konečný cíl konzumace REISHI je udržovat tělesné funkce v optimální činnosti a navrátit organizmu mladistvý vzhled, celkově omladit organizmus.

Mohou reishi užívat děti?
V zásadě platí že ano. Je ale vždy lepší se poradit s lékařem.