Ganoderma lucidum působí na řadu orgánů. Které to jsou?

Ganoderma lucidum je medicinální houba, která ovlivňuje řadu orgánů. Kromě srdce a plic to jsou i některé další.


Ganoderma lucidum neboli Reishi patří mezi houby, které velkou měrou využívá tradiční čínská medicína. Dobrých výsledků bylo ale dosaženo také v řadě klinických výzkumů. Pro své působení bývá nazývána „houbou nesmrtelnosti”, což je důkazem toho, jak se osvědčilo její dlouhodobé používání. Vliv ganodermy cílí hlavně na srdce, játra, plíce, působí také na ledviny a slezinu. Zanedbatelné působení lesklokorky lesklé není ani při detoxikaci organismu, kdy pomáhá tělu při jeho očistě.

Ganoderma lucidum pečuje o srdce

Ganoderma je bohatá na velké množství aktivních složek. Významné jsou především polysacharidy (betaglukany), bílkoviny, mastné kyseliny, vitamíny a minerály.

Co dělá ganoderma v lidském těle?

Dodává energii

Jednou z nejvýznamějších schopností Reishi je tonifikace a podpora QI (čchi), což je vlastně životní energie. Proto se její konzumace doporučuje, když je člověk unaven (především psychicky) a cítí se vyčerpaný.

serial-reishi-button

Takzvaná prázdnota jater a ledvin se projevuje například závratěmi, zatmíváním se před odčima, ale také slabostí v kříži a kolenou.

Pečuje o plíce a dýchací soustavu

Tím, že ganoderma posiluje plíce, klidní kašel a astma. Při alergiích působí jako antihistaminikum a mírní reakci. Vliv na plíce se projevuje především ve zklidňování kašle a vyrovnávání dušnosti.

Stará se o kardiovaskulární systém

Ganoderma významně působí na kardiovaskulární systém, protože vyživuje krev. Navíc chrání cévy před kornatěním. Vliv na cévní systém mají saponiny, které nejenže snižují krevní tlak a brání srážení krve, ale působí také protizánětlivě. To se osvědčuje také při bolestech a zánětech kloubů. Z významných funkcí této medicinální houby můžeme zmínit i čištění cév, ke kterému dochází rozpouštěním usazenin v cévách.
Ganoderma působí pozitivně při angíně pectoris (choroba věnčitých cév), kdy dochází ke zlepšení hodnot krve.

Chrání játra

O játra pečuje především tím, že je chrání proti virům a toxickým látkám. Významná je lesklokorka také při poničení jater kvůli alkoholu nebo třeba při konzumacii léků, které játra zatěžují. Pomáhá odstraňovat z těla těžké kovy a přispívá regeneraci jater.

Kromě imunomodulačního a protinádorového působení lesklokorka lesklá také snižuje cholesterol, krevní tlak a cukr v krvi. Ideální je pro obnovení sil třeba po nemoci, operaci nebo při vyčerpanosti.

Ganodermu je důležité vnímat nejen jako pomocníka v případě nemocí, kdy posiluje ozdravné procesy v organismu, ale také je důležité ocenit její preventivní vliv. Protože posiluje imunitní systém, napomáhá člověku pečovat o jeho zdraví.

Vyzkoušeli jste už Reishi na některý z výše popsaných účinků? Jak se vám tato medicinální houba osvědčila? Podělte se o zkušenosti v diskuzi pod článkem.

serial-reishi-button