Reishi – adaptogen 3.díl

Adaptogení posilňující účinek Ganodermy

Účinek každodeního užívání kvalitní Reishi je podobný jako účinek aerobního tréninku na srdečně-cévní systém, nebo účinek silového tréninku na svalový a kosterní aparát těla. Reishi pomáhá „trénovat“ imunitní a nervový systém organismu, aby fungoval lépe. Odborníci na přírodní medicínu se domívají, že tělesné systémy potřebují takovýhle druh „tréninku“ – jsme zrozeni s nezralými systémy a během života dochází vlivem prostředí k jejich „vylaďování“.

To probíhá mimo jiné i interakcí organismu s bakteriemi a viry, které pomáhá imunitním buňkám naučit se svojí práci. Dlouhodobě prováděné studie prokázali, že děti, kteé vyrůstali v nedokonalém prostředí mají vyšší schopnost čelit určitým druhům nádorů. Jejich imunitní systém se vytrénoval díky prostředí v robustní a silný nástroj.

Je zajímavé, že Reishi dokáže poskytnout podobný druh modulace tělesných systémů v každém věku. Reishi můžete užívat každý den k tomu, aby jste vyladili složitý orchestr stresových hormonů jako je cortisol a noreprineprin, enzymů, neurotransmiterů,katecholaminů a široké škály dalších látek. Výsledkem je vyladění buněčného metabolismu, vnitřních orgánů a tkání a lepší fungování imunitního a nervového systému což vede ke zvýšené odolnosti organismu k infekcím, chřipkám a nachlazení, virům, bakteriím, plísním i dalším vnějším toxinům. Dochází ke zlepšení využití energie, ke zlepšení soustředění, nálady, kvality spánku a celkového pocitu zdraví a pohody.

Mezi adaptogení účinky Reishi patří:

  • podpora nervového systému
  • antioxidační účinek
  • podpora imunitního systému
  • očista a ochrana jater
  • protizánětlivé působení
  • účinek proti alergiím

serial-reishi-button

Napsat komentář