Reishi – adaptogen 1.díl

Adaptogeny – dodávají organismu přesně to co potřebuje

Jedno z největších tajemství jsou adaptogení vlastnosti některých rostlin. Klíčové slovo je adaptovat. Představte si rostlinu, která je schopná každému dodat ten správný léčebný impuls, ve správné síle, ve správný čas a správným směrem. Věda nebyla zatím schopná takové – často protichůdné – vlastnosti napodobit v žádném uměle vyráběném léku.

Na každých 300 rostlin připadá jen jedna adaptogenní. Rhodiola, Eleutherokok (známý jako Sibiřský ženšen) a Astralagus, to jsou vysoce účiné adaptogení rostliny známé z tradiční čínské medicíny (TCM). Podporují vaší energii když stagnujete a zklidňují pokud jste rozrušení a zmatení.
Adaptogení rostlina, která působí na krevní tlak pomůže snížit vysoký krevní tlak a zároveň pokud jí vezme někdo s nízkým krevním tlakem, tak tomu pomůže tato rostlina tlak mírně zvýšit. Adaptogen pro cholesterol pomáhá zvýšit HDL cholesterol (prospěšný) bez toho, aby zvyšoval LDL cholesterol (škodlivý).

Červená Reishi je zcela jistě nejlepší dílo matky přírody v oblasti adaptogenů. Reishi dokáže podporovat jak imunitní systém, tak nerovou soustavu. Lékaři TCM používájí Reishi při léčbě alergií, zánětů průdušek, virových infekcí i vysokého tlaku. Její adaptogení vlastnosti se projevují také při detoxifikaci, změnách nálad a i chutí, fyzické síle i duševní bystrosti.

Červená Reishi – adaptogen pro očistu

Žádný orgán si neužívá působení Reishi tak jako játra! Se svými více než 300 biochemickými procesy a funkcemi můžou díky pravidelnému užívání nejsilnějšího přírodního adaptogenu hodně získat. Předběžné studie a výzkumy ukazují, že extrakt z kvalitní Reishi dokáže efektivně snižovat zvýšené hladiny jaterních enzymů při infekční žloutence B. (Strengler 2005)
V TCM je Reishi často využívána k očistě organismu, což je právě hlavním úkolem jater.
V dnešní době kdy máme znečištěné životní prostředí, nadbytek chemikálií, aditiv, pesticidů, herbicidů a xenoestrogenů všude kolem nás, tak naše nebohá játra vyvěšují bílou vlajku kapitulace! Pracují přesčas a ztěží dokážou zvládnout vykonat všechny metabolické funkce nezbytné třeba k redukci váhy a tisíce dalších procesů. Pro běžného člověka je neustálá podpora filtrační schopnosti jater nezbytnou podmínkou zachování zdravý a dlouhého života.

Průběh stresové reakce
Průběh stresové reakce. Modrá přerušovaná – běžný průběh. Fialová s pomocí adaptogenu.

serial-reishi-button

Napsat komentář