Duchovní působení Reishi

Přes dva tisíce let se Reishi využívala k podpoření spirituality. Spiritualita – duchovnost může znamenat mnoho různých věcí pro mnoho různých lidí. Ale jedna věc je všem společná, a to pocit propojení – sounáležitosti s celkem. Podporující pokoru a zároveň posilující – Reishi má schopnost dotknout se zdroje – celku, a podporovat a zvyšovat vnímavost při kterékoliv duchovní praxi. V Tradiční čínské medicíně je Reishi vysoce ceněna jako spirituální rostlina rozhojňující a posilňující „šen“. Šen je kanálem spirituality v každé živé bytosti. Někdy je nazýván jako „myšlení srdcem“ a je to v podstatě vědomí, které je podstatou naší existence. Šen nám poskytuje vhled a umožňuje našemu skutečnému já, aby se projevilo. Reishi má tuto speciální schopnost, posilovat tento duchovní aspekt, která je i mezi čínskými bylinami nevídaná.

Historie „Duchovního léčiva“

Od svého obejvení před více než 2000 lety byla Reishi proslulá jako „nadlehčovač těla“. Ling Zhi což je čínský název pro Reishi znamená „Duchovní rostlina“. V Čínské kultuře se věřilo, že Reishi dokáže probudit k životu mrtvého. Ve starodávných svitcích byla líčena jako most mezi zemí a nebem a byla symbolem dlouhověkosti a duchovního vyzařování, podobně jako lotusový květ v buddhismu. Staří Taoisté používali Reishi, aby byli schopní „duchovní přeměny“. Dokonce i Mayská kultura se o Reishi zmiňuje jako o zázračném prostředku sloužícím k ochraně před nemocemi a démony. Ve staré Číně se používala jako všeobecné tonikum pro boj s únavou, slabostí a nemocemi , a také byla považována za prostředek k obnově sexuální síly. Stala se tak velmi cennou komoditou a je možné, že objevení Japonska má původ ve flotile, která byla vyslána, aby hledala Reishi na vzdálených ostrovech.
serial-reishi-button
Někteří lidé dokonce věří, že Reishi je mimozemského původu a má na naší planetě přispět k rozšíření vědomí. Ikdyž to na první pohled zní jako bláznovství, tak mnoho mykologů považuje za zdroj celé řady hub právě naší sluneční soustavu. Spor hub je totiž natolik jemný, že dokáže cestovat meziplanetárním prostorem, třeba jako součást meteoritů.

Dřívější legendy a dnešní realita

Před 2000 lety Šen Nong – císař dynastie Qing, rozpoznal že Reishi je vyjímečná rostlina a dokáže „nadlehčovat tělo“. Dnes máme legendy a zároveň i technologie, vědu a dostatek času vyjádřit tyto neuvěřitelné kvality duchovní rostliny. Reishi se dá používat mnoha způsoby nejen k udržení a podpoře našeho zdraví, ale i podpoře duchovní praxe. Pokud by měla existovat houba pro meditaci, tak je to zcela jasně Reishi. Má prokázané účinky na redukci stresu – je to velmi silný adaptogen. A její silný, uzemňující a zklidňující účinek pomáhá pročistit mysl, uvolnit tělo a spojit se se zdroji inspirace a tvořivosti. S takto zvýšenou vnímavostí se duchovní praxe může stát samovolnou a bezusilovnou.

Zdravé tělo, zdravá mysl, otevřené srdce

Propojení těla, mysli a srdce je v dnešní době snad důležitější než kdykoliv předtím. Je naší odpovědností být si toho vědomi, a toto propojení, které vede k rovnováze a prosperitě opatrovat. V Tradiční čínské medicíně byla Reishi používána k vyživování tří pokladů: Jing, Chi, Šen a je to tedy exlixír, který dokáže vyživit naší mysl, tělo a srdce (nebo duši). Pokud je vaše tělo zdravotně v pořádku a nemusí tak plýtvat energii na boj s nemocí, tak vaše mysl a srdce začnou samovolně fungovat ve vyšších rovinách. A to dělá z Reishi ideálního společníka pro duchovní rozvoj.

Duchovní působení Reishi
Duchovní působení Reishi

serial-reishi-button