Reishi v těhotenství

Mohu užívat Reishi během těhotenství?

Ano můžete. Proč je dobré užívat Ganodermu před, během i po těhotenství? Během těhotenství, zdravotní stav matky přímo ovlivňuje zdraví dítěte. A teď nemluvím o genetice. Pokud je v těle nahromaděno množství toxinů, tak to ovlivňuje vývoj plodu.

Vliv zátěže těžkými kovy

Například rtuť. Tento kov nůže poškodit naše nervy a způsobit celou řad mentálních problémů. Takže příliš velká zátěž rtutí ve těle matky bude brzdit vývoj nervů nenarozeného dítěte. Ale odkud se rtuť v těle matky vezme? Je to celkem prosté. Některé druhy produktů z moře nebo mořských ryb obsahují nebezpečně vysoké hladiny rtuťi. V těhotenství je lepší nejíst maso žraloka nebo tuňáka, protože tyto ryby jsou zatíženy často nadměrným množstvím rtuti. Proč? Za prvé – jsou na vrcholu potravního řetězce, takže do sebe hromadí většinu toxinů skrze celý potravní řetězec. Za druhé – tyto ryby žijí dlouho, takže za delší dobu do sebe nahromadí větší množství toxinů. Další těžké kovy, které ohrožují vývoj plodu jsou olovo a arsén.

serial-reishi-button
A jak se zbavit těžkých kovů a dalších toxinů? Jedním z řešení je právě Reishi, která dokáže neutralizovat těžké kovy a další toxické látky ve vašem těle. Vytváří tím ideální prostředí pro růst plodu.
(Další velmi účinnou možností jak se zbavit těžkých kovů a celkové zátěže – vhodnou před započetím těhotenství je Chitomax™.)

Snížená imunita během těhotenství

Jste často nemocná? Trpíte na chřipky nebo nachlazení? Pokud ano je možné, že máte oslabenou funkci imunitního systému, což může negativně ovlivit růst a zdraví plodu.
Pokud se tělo nedokáže bránit bakteriím, ty mohou působit negativně na vývoj plodu. Užívání léků může díky častým vedlejším účinkům působit na vývoj plodu též nepříznivě.
Zachování silného imunitního systému je pro zdravý vývoj plodu nezbytné. Reishi dokáže přirozeným způsobem posilovat imunitní systém bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Pomáhá ochraňovat nenarozené dítě před neždoucími infekcemi.

Špatný krevní oběh během těhotenství

Skrze pupeční šňůru získává vaše dítě živiny a kyslík a zároveň vypuzuje nežádoucí látky. A tento proces velmi závisí na krevním oběhu.
Pokud máte špatný krevní oběh, tělo nedokáže dostatečně plod zásobovat živinami a kyslíkem. A zároveň se plod nedokáže zbavovat zplodin látkové výměny. Reishi pomáhá posilovat krevní oběh, což je důležité pro cirkulaci krve mezi vámi a vaším dítětem.

Užívání Reishi po těhotenství

Po skončení těhotenství, může být vaše tělo oslabené a hladina hormonů mírně rozkolísaná. Reishi je rostlina, která pomůže posílit tělo, vyrovnat hormonální systém a vyčistit tělo. To je důležité pro kojení.
Člověk stojí na vrcholu potravního řetězce. Mateřské mléko je ale o úroveň výše než člověk.
Proč je to důležité?
Rostliny získají těžké kovy a další chemikálie z půdy. Kráva která zpásá tyto rostliny dostane tyto toxiny do svého těla. A pokud pak jíte maso dostanete do těla tyto toxiny vy.
Podobně je tomu v mořích. Malé ryby se živí plankotonem, větší ryby jedí menší ryby a ty zase slouží jako potrav por ty největší ryby. Nakonc my lidé jíme ryby, krávy a kuřata. Takto do těla nahromadíme velké množství toxinů. A tyto toxiny se pak mohou dostat až do mateřského mléka. Pravidelné užívání Reishi dokáže podpořit očistu těla a tím prospěje kvalitě mateřského mléka.

Přirozený doplněk stravy během těhotenství

U všech doplňků stravy užívaných během těhotenství je třeba vyloučit vedlejší účinky na váš organizmus, ale na i na plod. Reishi je jedna z nejlepších a nejbezpečnějších rostlin. Se svým vyvažujícím a adaptogením účinkem je její užívání velmi prospěšné. Nemá žádné vedlejší účinky. Je důležité si vybrat kvalitní Reishi, která je sama prostá jakékoliv zátěže těžkými kovy nebo chemikáliemi. Některé produkty mohou díky nepsrávným postupům pěstování nebo zpracování obsahovat zbytky chemiských látek. Kvalitní Reishi je možné s prospěchem užívat během těhotenství i kojení.
(Další velmi účinnou možností jak se zbavit těžkých kovů a celkové zátěže – vhodnou před započetím těhotenství je Chitomax™.)

serial-reishi-button