Sporový prášek z Reishi podporuje psychickou stránku a vitalitu

Sporový prášek z Reishi se získává z houby Ganoderma lucidum. Právě tato část z lesklokorky lesklé obsahuje velmi cenné látky.

Složení sporového prášku

Houba Reishi má několik částí a každá z nich má trochu jiné složení. Pomocí sporů se houba rozmnožuje. Sporový prášek je považován za velmi ceněnou část Reishi. Najdeme v něm nejen polysacharidy (glukany), cholin, ale také triterpenoidy, kyseliny palmitovou a stearovou, ß-sitosterol, ergosterol a proteiny. Jedná se o látky, které přispívají k udržení dobrého stavu zdraví. Vedle polysacharidů vynikají hlavně triterpeny (v rámci houby je jejich množství různé), které jsou mimochodem i příčinou hořkosti houby – podle toho se hodnotí i její kvalita.

Houba Reishi patří především v rámci tradiční čínské medicíny mezi velmi ceněné houby. Její využívání už po několik tisíciletí hovoří o tom, že „božská houba nesmrtelnosti” je významná.

Zpracování sporového prášku

Domovinou houby Reishi je Asie, kde roste hlavně na kmenech nebo pařezech listnatých stromů. Pro velký zájem se pěstuje zhruba od 70. let 20. století i v pěstírnách. Uvádí se, že z tisícovky kilogramů Reishi se získá asi 1-2 kilogramy tohoto prášku. Pak je ho zapotřebí pomocí studené metody rozložit tak, aby byl pro lidský organismus co nejlépe využitelný. Shell broken rate znamená „stupeň dezintegrace” a právě z této hodnoty (měla by se pohybovat okolo 97-98 %) pak velmi významně vyplývá to, jak je produkt účinný.

Využití sporového prášku

Prášek z Reishi má poměrně široké využití, a proto se dá považovat za superpotravinu. Hodí se především tam, kde je potřeba podpořit vitalitu. Oproti extraktu z Ganodermy lucidum má pozvolnější nástup působení, posiluje i psychiku. Ať už je to při upevnění zdraví v období chřipek a nachlazení, ale také třeba při onkologických potížích, sporový prášek pomůže i od migrén a zklidní psychický stav. Reishi konzumují i osoby s cukrovkou, ale také ti, kteří chtějí odvrátit riziko této nemoci.

Ať už se vybírá jakákoliv část medicinální houby Reishi, mělo by se jednat o kvalitní výrobek, tedy čistý (bez plnidel a konzervačních látek).

serial-reishi-button