Vliv Reishi na vitalitu a životní energii

Medicinální houby Reishi se v posledních desetiletích vědecky zkoumají, protože dosavadní zjištění vypovídají o řadě jedinečných bioaktivních sloučenin. Extrakt z Reishi je i způsobem, jak získat životní energii.

Extrakt z reishi

Extrakt z Duanwood Red Reishi obsahuje polysacharidy, triterpenoidy, peptidy. V Ganodemě lucidum, jak zní latinský název této houby, se ještě nachází bílkoviny, peptidy, aminokyseliny, enzymy, vitamíny (vitamín D, vitamíny skupiny B) a minerální látky (především draslík, sodík, zinek, měď, selen, železo, hořčík).

vitální muž plný energie skáče radostí na louce

Jak získat životní energii

Pověst „božské houby nesmrtelnosti” se zakládá nejen na dlouhodobých zkušenostech při využívání především v rámci tradiční čínské medicíny, ale v současnosti už také na údajích z výzkumů. Reishi nejenže posiluje celkovou vitalitu, ale také pomáhá při podpoře zdolávání nejrůznějších chorob jako jsou autoimunitní onemocnění nebo třeba diabetes mellitus 2. typu. Lesklokorka, jak se říká česky této houbě, přispívá k podpoře imunitního systému a k poklesu rizik vzniku chorob, které zkracují život. Příkladem jsou třeba kardiovaskulární onemocnění. (1)

serial-reishi-button

Tato fakta jsou velmi důležitá proto, abychom si uvědomili, že řada nemocí souvisí s rostoucím věkem. Čím se člověk cítí v lepší kondici, tím je vitálnější. Když se tělo nemusí zabývat různými typy onemocnění, má pak mnohem více síly a energie.

Síla antioxidační činnosti

Studie ukázaly, že extrakt z Reishi je silným antioxidantem. Zodpovědné za tuto činnost jsou hlavně polysacharidy a terpenoidy. Významné jsou i obsažené peptidy. Díky antioxidačním schopnostem tato houba pomáhá s prevencí chorob jako je rakovina a dalšími chronickými nemocemi. Hlavní činností je ochrana buněk před oxidačním poškozením. Protože chrání imunitní buňky, přispívají tím ke kontrole imunity. Zároveň tak bojují proti stárnutí.

Reishi je známý imunomodulátor, což znamená, že upravuje fungování imunitního systému. Nejen, že ho podpoří v činnosti, ale také ho umírní, v případě, že bude jeho působení nadměrné. Extrakt z reishi tak může mít vliv na astma, alergie a další autoimunitní onemocnění.

Hlavním důvodem prospěšnosti lesklokorky je její široký záběr v rámci celého těla. Výsledkem je pak působení, které může přispět k podpoře vitality a dlouhověkosti.
Antioxidační účinky reishi jsou zkoumány i na lidech, kdy byla ověřena zvýšená antioxidační kapacita a zároveň nebyly zjištěny ani vedlejší účinky ani toxicita. (2, 3)

Také je důležité vědět, že ne každý výtažek nebo produkt z reishi je kvalitní. Proto při výběru je důležité sledovat složení výrobku a mít možnost ho porovnat s certifikátem.

Houby Reishi pomáhají především svými širokými schopnostmi při prevenci a zdolávání řady chorob, které mají vliv na stárnutí. Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito dary přírody?

Zdroj:
1) Sissi Wachtel-Galor, John Yuen, John A. Buswell, and Iris F. F. Benzie. Chapter 9 Ganoderma lucidum (Lingzhi or Reishi)
A Medicinal Mushroom. Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Dostupné z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92757/
2) Wachtel-Galor S1, Szeto YT, Tomlinson B, Benzie IF. Ganoderma lucidum (‚Lingzhi‘); acute and short-term biomarker response to supplementation.
Int J Food Sci Nutr. 2004 Feb;55(1):75-83. Dostupné z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14630595
3) Wachtel-Galor S1, Tomlinson B, Benzie IF. Ganoderma lucidum („Lingzhi“), a Chinese medicinal mushroom: biomarker responses in a controlled human supplementation study. Br J Nutr. 2004 Feb;91(2):263-9. Dostupné z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14756912

serial-reishi-button