Divoce rostoucí houba může vyléčit rakovinu prostaty tvrdí Israelští vědci

JERUSALEM (AFP)

Israelští vědci tvrdí, že divoce rostoucí houba používaná v tradiční čínské medicíně po tisíciletí může léčit nádory prostaty – řekla mluvčí University of Haifa v pátek.
Vědci na universitě v severním Israeli našli v houbě Ganoderma lucidum, známé pod názvem Reishi, molekuly, které potlačují určité mechanizmy, které vedou k rozvoji nádorů prostaty.

„To že tato houba dokáže blokovat rozvoj nádorů přes působení na imunitní systém víme už dlouho. Teď se při pokusech v laboratoři ukazuje, že dokáže likvidovat rakoviné buňky i přímo“ ,říká vedoucí výzkumu Ben Zion Zaidman pro AFP.
„Tyto výsledky nám dávají naději, že bychom v brzké době mohli vytvořit lék proti nádorům prostaty“, a dodává že pokusy zatím probíhají pouze v laboratoři v Petriho miskách.  Výsledky musí být ještě ověřeny pokusy na zvířatech.

Divoká Reishi se dá najít pouze ve vzdálených opuštěných lokalitách, v hustě zalesněných horských oblastech. V Číně se snažili najít způsob umělého pěstování po staletí, ale nakonec se to podařilo až v roce 1970 v Janponsku. Rakovina prostaty je jeden z nejčastějších druhů nádorů u mužů. Každý rok jí na celém světě onemocní více než 543000 mužů.
Izraelský premiér Ehud Olmert v říjnu oznámil, že má nádor prosty a v příštím roce bude muset podstoupit operaci.

serial-reishi-button

Napsat komentář