Reishi ochraňuje DNA

Ganoderma ochraňuje před UV zářením a oxidačními ději

Department of Radiation Biology, Environmental Radiation Research Group, Korea Atomic Energy Research Institute, Yusong, Taejon 305-600, Korea.

Ganoderma lucidum byla využívána v Orinetu k prevenci i léčbě celé řady nemocí. Její protirakovinné a imunitu podporující účinky, společně s netoxicitou, zvyšují pravděpodobnost jejího využití při ochraně organismu před volnými radikály a nemocemi,které souvisí právě s oxidačními ději.
Pomocí elektroforézi jsem zkoumali možnosti extraktu z Ganodermy chránit lidský organismus před škodlivým UV záření a oxiadčními ději, které díky němu vnikají a poškozují buňky v lidském organismu. I když výsledky zde prezentované pocházejí z pokusů in vitro – na islované DNA, výsledky zcela jasně ukazují, že extrakt (extrakce horkou vodou) Ganodermy lucidum má protiradiační vlastnosti a také dokáže chránit DNA proti poškození UV záření. Dále jsme zjistili, že polysacharidy izolované z těla houby Reishi mají stejný efekt jako extrakt připravený horkou vodou – působí efektivně proti poškozování DNA řetězců způsobených hydoxylovými radikály. Tyto výsledky napovídají, že Ganoderma – Reishi, by měla být více zkoumána jako možný přírodní prostředek k ochraně lidského zdraví.

serial-reishi-button

Napsat komentář