Kosmetika s Reishi – příležitost pro klidnější pokožku

Kosmetika s Reishi je v Asii běžnější než u nás. V „západním” světě je využívání této kosmetiky teprve v počátcích, zato slibných.

Houby jsou bohaté nejen na antioxidanty, fenoly, terpenoidy, polysacharidy a vitamíny. To všechno jsou látky, které podporují stav pokožky, bylo otázkou času, kdy si jich začne všímat kosmetický průmysl. Proč nevyužít potenciálu hub, které působí nejen antioxidačně, ale také proti stárnutí, nebo přispívají k hydrataci.
V Asii (Koreji) toho využívají už dlouho. Kosmetika s Reishi a dalšími houbami se ale před časem dostala i na „západní” trhy.

nakreslená houba Reishi, prášek z Reishi a extrakt

Pečující kosmetika s Reishi

Jedna kosmetická značka se spojila s dr. Andrewem Weilem, uznávaným lékařem celebrit. Tento doktor doporučuje využívání přírodních léčiv namísto těch chemických, ale je i příznivcem začlenění určitých medicinálních hub. Jejich prospěšnost vidí hlavně v potlačování zánětů a podráždění a ve zklidnění pokožky. Výsledkem spolupráce s kosmetickou značkou je pak doktorova vlastní kosmetická řada. Čistící přípravky a masky na obličej a také třeba zklidňující krémy nebo séra na pleť obsahují nejen již uvedenou Reishi, ale také Cordyceps nebo Chagu.

Šance pro kosmetiku s Reishi je tedy nemalá.

Zdroj:
Yuanzheng Wu, Moon-Hee Choi, Jishun Li, Hetong Yang, Hyun-Jae Shin. Mushroom Cosmetics: The Present and Future. https://www.mdpi.com/2079-9284/3/3/22/htm

serial-reishi-button