V jaké formě si můžete dát Reishi

Medicinální houba Reishi je součástí přírodního léčitelství. Oblíbila si ji tradiční čínská medicína. Pojďme se podívat na to, v jakých formách můžeme Reishi užívat.

Původní podoba využití houby Reishi

Houba Reishi (Ganoderma lucidum) se nedá konzumovat celá, protože je nestravitelná. Proto se hledají různé možnosti, jak využít tuto houbu nesmrtelnosti. Původně se z Reishi připravovaly především čaje, které jsou oblíbené dodnes. Uvádí se, že se z jedné dávky může připravit čaj až třikrát. Nechává se louhovat zhruba 20 minut, a pak se může popíjet.

sklenička s nápojem s Reishi

Ganoderma jako prášek, extrakt a další formy

Další podobu, kterou může mít Reishi, je rozemletý prášek z usušené houby nebo různé extrakty. Ty se ukrývají třeba v želatinových tobolkách, ale také se přidávají do tinktur nebo sirupů. Všechny tyto možnosti se pak dají zapíjet vlažnou vodou nebo čajem, případně se do nich – v případě tinktur a sirupů – nalévají.

Reishi si také můžete dát jako součást různých nápojů. V poslední době je hodně populární káva s Reishi. Pokud se rozhodnete, že si tento nápoj připravíte, je důležité, aby se jednalo o kvalitní kávu a kvalitní Reishi (ostatně jako vždy, když po houbě saháte). A nezáleží na tom, jestli si dáte hotový produkt – kávu s Reishi, nebo si připravíte vlastní. Zajímavou podobou je třeba čokoládové latté s Reishi.

Kterou formu této prospěšné houby jste už vyzkoušeli vy? Podělte se v komentářích pod článkem.

serial-reishi-button