Reishi udržuje v rovnováze imunitní systém

Houby Reishi mají dobře známou schopnost prospěšně modulovat imunitní systém.11,65-67 Schopnost hub posilnit imunitu je zdroj jejich rozvinutých vlastností vhodných pro boj proti rakovině a infekcím. Ale stejně důležité je také zabránit tomu, aby váš imunitní systém nereagoval přehnaně a neútočil sám na sebe, tak jako v případě autoimunitních chorob, jako jsou např. alergie. Houby Reishi prokázali schopnost modulovat křehkou rovnováhu nutnou pro zdravý imunitní systém. Výzkumy ukázaly, že houby Reishi umějí snížit příliš aktivní ochranou reakci, která se vyskytuje mezi příčinami např. u alergií, astmatu a autoimunitních chorob.

Polysacharidy a uhlovodíky, které se nacházejí v houbách Reishi, hrají roli v mnohočetných úkolech ve velkém množství případů vedoucích k zánětům a nepřiměřené ochranné reakci.17,67,68

Extrakty Reishi tlumí vypouštění histaminu ze specializovaných ochranných buněk nazývaných „mastocyty“.65 Extrakty mají schopnost snižovat činnost nervů, které přenášejí pocit svědění po štípnutí komárem nebo po podobném podnětu vyvolávajícím svědění do mozku.

U zvířecích vzorků extrakty Reishi zvládly prudce omezit příznaky související s alergiemi, jako například rýma (vodnatá, svědící nos) a komářím štípnutím.9 Výzkumy také ukázaly, že extrakty Reishi umějí snižovat „zvýšenou reaktivitu dýchacích cest“, „úlekovou“ reakci jemného svalstva průdušek, které spouštějí astmatický záchvat.8

Extrakty Reishi také vypadají slibně pro řízení skryté imunitní nerovnováhy, která vede k autoimunitním chorobám.10-15

Pozoruhodné přínosy Reishi
– Nedávné výzkumy ukazují, že houby Reishi mají stovky složek ve třech odlišných třídách bioaktivních molekul, které je dělají ideálními pro boj proti komplexním a multifaktoriálním chorobám, kterým se stoupajícím věkem čelíme. – Extrakt z Reishi prodlužuje věk dožití v pokusech na zvířatech o 9 až více než 20 %. • Reishi posiluje ostražitost imunitního systému proti rakovinovým buňkám, potenciálně snížuje riziko vývoje zjistitelného a smrtícího nádoru. – Extrakt z Reishi může potlačit příliš silnou imunitní odpověď, čímž pomáhá potlačit příznaky alergií, astmatu a autoimunitních chorob. – Nezávisle na jejich efektu na modulaci imunity aktivní molekuly hub Reishi vypadají slibně v boji proti neurodegenerativním chorobám, obezitě a diabetu a chorobám jater. – Pokud je nějaká přírodní látka „ideálním“ doplňkem, schopným zaútočit na mnohonásobný komplex chorob s mnohonásobnými příčinami, houby Reishi jsou nepochybně mimořádným adeptem.

serial-reishi-button

Napsat komentář