Jak dlouho užívat Reishi

Reishi (Ganoderma lucidum) se říká „houba nesmrtelnosti“ a také „elixír života“. Velmi si jí váží především tradiční čínská medicína, která ji považuje za jednu z nejcennějších mezi rostlinami a houbami. Jakým způsobem a jak dlouho vůbec užívat Reishi?

Reishi patří mezi velmi hodnotnou houbu, plnou cenných nutričních látek, které mohou mít vliv na nejrůznější oblasti zdraví. Právě lesklokorka lesklá, jak se houbě říká česky, bývá označována za jednu z nejkomplexnějších hub. V alternativní medicíně slouží jako pomocník při některých nádorových onemocněních, při oslabených funkcích sleziny a žaludku, jako podpora činnosti jater, při opakovaných respiračních onemocněních, při nespavosti a únavě. Jako velmi prospěšné složky se ukazují především betaglukany a triterpeny.

Jak užívat Reishi

Při užívání medicinální houby Reishi záleží, jestli ji berete na nějaký akutní problém, nebo spíše preventivně. Pro preventivní konzumaci stačí jedna tobolka ráno nalačno (20 minut před jídlem), kterou je důležité dobře zapít. Pokud jde o nějaký akutní problém, bývá množství zvyšováno, často po konzultaci s odborníkem na léčivé houby.

Nástup účinků

Nástup účinků může každý organismus pociťovat jinak. Někdy je možné cítit vliv už po několika dnech užívání, v případě chronických nemocí může být vliv vidět až po dvou až třech měsících užívání.

Jak dlouho užívat Reishi?

Užívat ji můžete 3 měsíce, a pokud byste ji chtěli brát dále, je potřeba si nechat 10-14 dní přestávku, a pak ji zase užívat další 3 měsíce. Jinou možností je brát Reishi 5 dnů, potom 2 dny pauza, a zase pokračovat dál. V každém případě je potřeba poslouchat vlastní tělo a vhodně užívání upravit.

Pokud budete cítit, že Reishi lépe pomáhá, když si ji vezmete večer, že pak budete třeba lépe spát, konzumujte houbu v tuto dobu.

Než se rozhodnete brát Reishi, je třeba se poohlédnout po kvalitním doplňku stravy s certifikátem. Pokud berete nějaké léky, je důležité nejdříve zkonzultovat konzumaci Ganodermy s lékařem, protože může mít na ně vliv. To samé platí i v případě operací.

Zdroj:
Wikipedia.org
V. Antonín, I. Jablonský, V. Šašek, Z. Vančuříková. Houby jako lék. Ottovo nakladatelství, 2013
Sissi Wachtel-Galor, John Yuen, John A. Buswell, Iris F. F. Benzie. Chapter 9 Ganoderma lucidum (Lingzhi or Reishi) A Medicinal Mushroom. Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Dostupné z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92757/

serial-reishi-button

Napsat komentář