6 hlavních benefitů Reishi

Jak Reishi prospívá zdraví? Podívejme se na šest hlavních vlivů houby na lidský organismus, které sledovali i vědci.

1. Posílení imunitního systému

Mezi hlavní přednosti houby Reishi určitě patří schopnost podpořit imunitní systém. Právě na tento vliv se zaměřilo nejvíce studií a výzkumníci zjistili pozitivní výsledky.
V případě pacientů, kteří trpěli rakovinou se ukázalo, že látky z houby mohou zvýšit aktivitu bílých krvinek, kterým se říká přirozené zabíječské buňky. Ty jsou pak schopny zvládat rakovinné bujení a třeba i infekce jako je streptokok, pneumokok, stafylokok a třeba i E.coli. Výsledky byly dobře rozpoznatelné hlavně na nemocných pacientech, pozitivní vliv byl vidět i u zdravých osob.

2. Protirakovinový vliv

Jak již bylo v předchozím bodu zmíněno, houba Reishi pomáhá pacientům s rakovinou zdolávat tuto vážnou nemoc. Právě uvedené oblasti je věnováno nejvíce studií a výzkumů. Bylo třeba zjištěno, že pacientům s rakovinou při užívání Reishi vzrostla činnost bílých krvinek. Tyto přirozené zabíječské buňky jsou schopny likvidovat nejen rakovinné bujení, ale i infekce.
Konkrétně se jednalo o kolorektální karcinom, rakovinu prsu, rakovinu prostaty, rakovinu tlustého střeva. Vědci často uváděli, že Reishi má smysl především v kombinaci s tradiční léčbou, kdy může podpořit imunitní systém.

3. Hlídání hladiny krevního cukru

Výzkumy na zvířatech a předběžné výzkumy na lidech ukazují i na mírný vliv Ganodermy na hladinu krevního cukru. K lepším informacím je třeba ještě dalších studií.

4. Zdraví srdce

Má se za to, že Reishi může mít vliv na růst HDL cholesterolu (tzv. „dobrý”) a na pokles triglyceridů. Aby bylo vše ještě podpořeno klinickým výzkumem, je třeba dalších studií. V nich by se potvrdilo nebo vyvrátilo, že Ganoderma lucidum skutečně pozitivně působí na zdravé srdce.

houba Reishi na bílém podkladu

5. Zvládání únavy, depresí a stresu

Mezi významné vlivy houby Ganoderma lucidum patří i snižování únavy a mírnění depresivních stavů, což má velký vliv na lepší kvalitu života.
Reishi je také lehkým adaptogenem, to znamená, že pomáhá zvládat stres fyzického i psychického původu.

6. Antioxidační vliv

Antioxidační působení je další z velmi prospěšných činností této houby. Lesklokorka lesklá obsahuje důležité látky, které brání nadměrnému vlivu volných radikálů. Mezi silné antioxidanty v Reishi patří vitaminy C a E, ale také polyfenoly, polysacharidy a terpenoidy.

Zdroj:
https://www.healthline.com/nutrition/reishi-mushroom-benefits
Sissi Wachtel-Galor, John Yuen, John A. Buswell, and Iris F. F. Benzie. Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Chapter 9 Ganoderma lucidum (Lingzhi or Reishi) A Medicinal Mushroom. Dostupné z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92757/

serial-reishi-button